Onlara Çektirdiklerimiz İçin Birgün Bizi Affederler mi Acaba?

Alt başlığında bu cümle yazıyordu Türkiye’deki evsiz,sahipsiz hayvanlara adanmış olan blogda.  
İpek Ruacan tarafından hazırlanmakta olan blogun amacı gayet açık bence,masum canlıların sesi olmayı hedeflemek diyor İpek hanım.

Ülkemizdeki gönüllü kişi ve kuruluşların evsiz hayvanlar ile ilgili yaptıkları çalışmalar, kampanyalar ve yardım çağrıları da bu sayfalarda yer almakta.Ayrıca bu blogta Türkiye’nin her yerinden yardımcı olmamıza vesile olacak adresler ve ulaşım bilgileri mevcut.

4 EKİM YAKLAŞIRKEN……….

Hayvan dostları ilk kez İngiltere’de 1822 yılında bir araya geldiler. Hayvanları korumak, insanların hayvanlara iyi davranmalarını ve hayvanların daha iyi koşullarda beslenme ve korunmalarını sağlamak amacıyla Hayvanları Koruma Birliği‘ni kurdular. Yurdumuzda Hayvanları Koruma Derneği 1908 yılında kuruldu. Aynı amaçlı dernekler birleşerek Hollanda’nın başkenti Lahey’de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu‘nu oluşturdular. 1931 yılında toplanan bu kuruluş 4 Ekim‘i Hayvanları Koruma Günü ilan etti.

Hayvan sevgisini çocuklarımıza aşılamamız gerektiği kanısındayım ,hatta mümkünse mutlaka her çocuğun bir bez bebeği gibi bir canlı dostu olmalı ,hayvan sevgisinin de çocuk psikolojisi ni de ne kadar etkilediğini unutmayalım.her konuda uzmanlarına danıştığım,bilgi aldığım faydalı bir site de ki uzmanların görüşleri ne kadar haklı olduğumu gösteriyor.Benim yaşadığım konum itibari ile bol yeşillikli bir yerde oturmama rağmen bu canlı dostlarımıza bakım ve sevgi vermem olanaksız ama elimden geldiğince evde beslenebilecek diğer evcil hayvanlardan ve dışarı da rastladığımız yardıma muhtaç sokak hayvanlarından çocuklarımı uzak tutmamaya özen gösteriyorumAnnelerinde bu konu da duyarlı olmalarını ve çocuklarına bu sevgiyi aşılamalarını umut ediyorum….Lütfen hepimiz imkanlarımız dahilinde bu sevimli dostlarımıza el uzatalım,sahipsiz bırakmayalım…..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s